Teknoloji

Torrent ve Apk Dosyalarını İndirirken Dikkat !

Merhabalar, sizlere bu yazımda torrent ve apk dosyaları  hakkında bilgi vereceğim.

Öncelikle güvendiğimiz bu apk ve torrent oyun siteleri aslında bizleri kaldırmak ve bizlerin bilgisayarlarını ve telefonlardaki bilgileri çalmak için kurulmuş sitelerdir. Şimdi ilk olarak normal bir torrent dosyasını ele alalım: Bir torrent dosyasının içinde bir sürü virüs bulunur, bunlardan en kötüsü de trojan virüsüdür.

Şimdi bu trojan nedir diyeceksiniz, şöyle anlatayım. Trojan dediğimiz şey, bilgisayarımızı kontrol edebilen ve webcam ınızı açabilecek olan bir virüstür. Bu virüs bir kere bilgisayara bulaştığında bir daha silinmesi zordur, karşıdaki eğer kötüyse sizin bilgisayarınızı rahatlıkla çökertebilir. Bu sebepten dolayı torrent korsancılığına karşı önleminizi alın ve oyunları genellikle orijinal almaya özen gösterin.

imgpsh fullsize 300x136 - Torrent ve Apk Dosyalarını İndirirken Dikkat !

 

İkinci bir konu ise apk siteleri yani apklarda bir çeşit virüstür. Bu virüsün adı tabi ki gene trojandır. Peki telefona bulaşan trojan bu sefer ne yapar, telefonu kontrol edebilir, ortam dinlemesi yapabilir hatta sizi istediği gibi bulup izleyebilirler. Bu sebeplerden ötürü biz önlemimizi alıyoruz size de almanızı tavsiye ediyoruz bunların yapıp piyasaya sunan kişilerin çoğu kötü niyetli oluyor. Bu sebepten bilinmeyen kaynaklardan APK dosyası indirmemenizi öneriyoruz. İlla hile yapmak istiyorsanız biraz araştırın play storede bununla ilgili uygulamalar mevcut.

Bu makalemde sizlerle apk ve torrent in zararlarını ele aldık bir sonraki makalede görüşmek üzere. Umarım bu bilgi paylaşımı işinize yaramıştır. İnternetin, bu denli tehlikeli olduğu bir dönemde en azından küçük önlemlerle, kendi küçük çaplı korumamızı kurmamız gerekiyor.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Sungu Erdem Günaltay

Web Tasarım // Progralama ile uğraşıyorum. Tarih ve Bilim tutkunuyum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
css.php
Yazı Tipi
Renk Değiştir
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: