e
sv

Tolga Özuygur Youtube’un Yeni Makerı

55 Okunma — 22 Ağustos 2019 15:41
avatar

Yusuf Konca

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tolga Özuygur’u duydunuz mu bilmiyorum ama bilinmeye değer bir mucit. Sizler için Tolga Özuygur hakkında ki düşüncelerimden bahsetmek isterim. Ben de keşfedeli daha 2-3 hafta oldu. Belki yeni gibi gözükebilir keşfetmem, ama bence bana bir şans verin derim.

Tolga Özuyguru yani “Hallederiz” kanalının sahibini Iron Man ile tanıdım. Iron Man’i neredeyse herkes tanır. Iron Man ve Avangers filimlerini izlerken (çaktırmayın seriyi yeni bitirdim) aklıma “Acaba iron man kostümü yada kaskı yapılabilir mi?” diye aklımdan geçti…

İlk işim YouTube girmek oldu ve bunla ilgili projeleri araştırdım. Bu kask ile ilgili yabancılar harıl harıl projeler yaparken, bizlerde ise çok az video bulabildim. Buldum bulmasına kalite açısından ve proje anlatımı açısından 1 video buldum. Sizlere o videoyu izlemeniz için aşağıya bırkıyorum.

Tabi mühendise tek proje yeter mi? Yetmez! “Jarvis Amca’yı yapan var mı?” diyecektim ki videoda Jarvis Amca ile ilgili projesinden bahsetti ve bunu ileriki videolarda yapacağını belirtti. Sabırsızlıkla bekliyordum. Bekledim ve 1-2 gün içerisinde o beklediğim video geldi. İşte o video:

Jarvis Amca için efsane bir anlatım ve video çekimi olmuş.

Tolga Özuygur için videolarda gördüğüm kadarı ile:

 1. Yaptığı projelerde azimli ve kararlı
 2. Proje bittiğinde, denemeye geçeceği zaman ki “heyecan” ve “sabısızlık” bence olması gereken en önemli şey
 3. Video sonunda proje bittiğinde, o projeyi denerken kendinden geçmesi, bu da olmazsa olmazlarından
 4. Videolarında herkesin anlayabileceği, dilde ve hızda konuşması(normalde mucitler çok hızlı ve teknik bir dil kullanır)

bu saydığım maddeler onu ve kanalını geliştirecek ve YouTube’da varlığını sürdürmesi için onu diyer kanallardan 1-0 önde tutacaktır.

Kişisel olarak kanalını takip ettiğimi ve desteklediğimi, videolarını ve projelerini büyük bir heyecan ve sabırsızlıkla takip ettiğimi belirtmek isterim.

Kendisine desteğim sonsuz. Çalışmalarında başarılarının devamını dileriz Tolga Özuygur…

 

Sevgili okuyucu, ziyertçi, dostum… Bu yazıyı okuduğun için sana çok teşekkür ederim. Eksik, hatalı, yanlış bir şey görürsen ilk işin bize mail atmak olsun. Senden bir ricam olacak: Bizim tek gelir kaynağımız reklamlar. Reklamlara 1 kere tıklarsan sana minnettar olurum. Sevgi ile, sağlık ile ve akıl ile kalalım…

Yusuf KONCA