Haberler

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Takıp Ceza Kesen Şovalye: RTÜK

RTÜK'ün Hatası?

 

 

Bildiğiniz üzere, RTÜK; Netflix,youtube ve bir çok internet yayınlarına kısıtlamalar getirildi. Bende bu hafta bu konuyu ele almaya karar verdim. Öncellikle kendi adıma bu kararı destekliyorum fakat RTÜK’ün atladığı şeyi de görmezden gelemem. Bu karar çocuklarımızın hatta normal bireylerin izledikleri şeylerden etkilenmemesi alınmış bir karardır. Çünkü toplum olarak çok çabuk etkilenen bir milletiz, özellikle diziler toplumumuzu çok çabuk etkiliyor, örneğin bir mafya dizisi çıkıyor herkes kendini mafya sanıyor. Peki burada RTÜK’ün atladığı şey ne diyeceksiniz ?

RTÜK’ün atladığı şey  bu kararı sadece internet yayınlarına vermesi. Şuanda gündemde olan bir sürü Televizyon dizisi insanları suça cinayete uyuşturucuya özendirip teşvik ederken bunları görmeyip internet yayınlarına kısıtlama getirmesi RTÜK’ün bu kararı sanal gerçeklik gözlüğü takıp aldığının kanıtıdır. Şuanda Türkiye’de en çok televizyon dizilerinin etkisiyle böyle şeyler yapılıyor.  Az önce verdiğim örnek gibi bir mafya dizisi çıkıyor, herkes kendini mafya sanıyor RTÜK sanal gerçeklik gözlüğünü taktığı için bunları hiç görmüyor. Başka bir dizide kadına şiddeti normal bir şeymiş gibi anlatıyor RTÜK gözlüğünle internet yayınlarını görüp onlara kısıtlamalar getirip duruyor.

Buradan RTÜK yetkililerine sesleniyorum, gerçekten vatandaşlarımız için güvenli ve huzurlu bir yayın istiyorsanız, lütfen şu gözlüğünüzü bir kenara atın ve etrafınıza bir bakın, insanlara en önemlisi de çocuklara kötü örnek olan şu saçma sapan dizileri kaldırın. Siz eğer radyo ve televizyon kurumuysanız, internet yayınlarından önce bunlara bakmanız gerekiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Sungu Erdem Günaltay

Web Tasarım // Progralama ile uğraşıyorum. Tarih ve Bilim tutkunuyum.

İlgili Makaleler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
css.php
Yazı Tipi
Renk Değiştir
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: