web stats

Kadının Önemi

Kadın

Burada kadınlara sen yapamazsın diyen bazı patateslere ayar vermek amaçlı kadınların neler yaptıklarını göstermek ve kadınların her şeyi yapabileceğini kanıtlamak için bu sayfayı oluşturduk. Her gün yeni bilgiler eklenecektir.

Atatürk'ün Kadınlar İle İlgili Söylediği Sözler

 1. Şuna inanmak lâzımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.
 2. Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa, erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmaya çalışmalıdırlar.
 3. Bizim toplumumuz için ilim ve fen lazım ise, bunları aynı derecede hem erkek hem de kadınlarımızın iktisap etmesi lazımdır.
 4. Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.
 5. Ulusun kaynağı toplumsal yaşamın temeli olan kadın; ancak erdemli olursa görevini yerine getirebilir. Kuşkusuz kadın, çok erdemli, çok yüce olmalıdır.
 6. Kadınlar içtimai hayatta erkeklerle birlikte yürüyerek birbirinin yardımcısı ve destekçisi olacaklardır.
 7. Dünyada hiç bir milletin kadını “Ben Anadolu Kadınından fazla çalıştım. Milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu Kadını kadar emek verdim,” diyemez!
 8. Tarlalarda erkeklerle birlikte çalışan, kasabalarda pazar yerine giden, yumurta ve tavuğunu satan, ondan sonra kendisine gerekenleri bizzat satın alan, çalışmalarının hepsinde kocalarına yardımcı olan kadınlar!.. Ben bu kadınlar arasında kocalarından daha iyi işten anlayanlara ve hesap yapanlara rastladım.
 9. Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.
 10. Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan biçim ve kılıkta başarıdan çok; ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır! Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacağı aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım.   

Tanınmış İnsanların Kadınlar İle İlgili Sözleri

 1. “Kadınlar ile ilgili yapılabilecek üç şey vardır. Onu sevebilir, onun için acı çekebilir ya da onu edebiyata çevirebilirsin.”- Henry Miller
 2. “Her zaman olduğu gibi,her aptal adamın arkasında mükemmel bir kadın vardır.” – John Lennon
 3. “Bir kadın hak ettiği yaştadır.” – Coco Chanel
 4. “Sevmekte kadınlar profesyonel, erkekler ise amatördür.” – Francois Truffaut
 5. “Kadın olmak çok zor bir iştir çünkü erkeklerle uğraşmak zorundadırlar.” – Joseph Conrad
 6. “Kadınlar sevilmek için yaratılmıştır, anlamak için değil.” – Oscar Wilde
 7. “Kadınlar kendini güldüren erkekten hoşlanır sözü yalandır unutma. Çünkü kadınlar, sadece hoşlandıkları erkeklere güler aslında.” – Can Dündar
 8. “Kadınlar güller gibidir, bir defa açıldılar mı, yaprakları hemen dökülmeye başlar.” – William Shakespeare
 9. “Hıçkırarak ağlayan bir kadının gözyaşları, ağlatan adamın başına geleceklerinin altına atılacak imzadır.” – Charles Bukowski
 10. “Güzel bir kadın göze, iyi bir kadın da kalbe hoş görünür, birincisi pırlanta, ikincisi hazinedir.” – Napoleon Bonaparte
Başa dön tuşu
css.php
Yazı Tipi
Renk Değiştir
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün