e
sv

ISP ROKET TAKIMI KURULDU-KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR

27 Okunma — 30 Ağustos 2018 13:17

Bizler ISP ROKET takımıyız. Takım olarak tamamen gönüllü çalışanları olan bir ekibe sahibiz. ISP ROKET takımının 3 temel amacı vardır. Bunlar:

1) Bizler roket bilimi alanında kendimizi geliştirip, insanlarımızın da roketlere karşı merak salmalarını sağlamak,

2)Yeni uydu sistemleri yapmak, yeni roket tasarımları yapmak ve yaptığımız uydularla iklim değişikliğinin etkilerini bilimsel ve sayısal verilerden faydalanarak insanlarımızı bilgilendirmek,

3)Türkiye’de yeni bir roketçilik kurumu oluşturmak ve roket biliminin gelişmesine öncülük etmek,

En temel amaçlarımızdır.

NASA ve ESA gibi kurumlar dünyanın en tecrübeli kurumlarının başında geliyor. Türkiye’nin bunun gibi kurumlara günümüzde çok ihtiyacı vardır. Bizler Mustafa Kemal ATATÜRK’ nün “İstikbal göklerdedir.” sözüne aşkla bağlanmış bir roketçilik takımıyız. Sözün gizli manasına bakacak olursak günümüzde sadece uçaklarla istikbale erişemeyeceğimizin farkına varmış, bunun için uzaya çıkmayı hedeflemiş bir roketçilik takımız. Mustafa Kemal ATATÜTK bu sözünde aslında istikbalin uzaya çıkılarak kazanılacağını çok önceden söylemiştir. Hedefimiz uzaya %100 yerli yapmış olduğumuz roketlerimizi fırlatmak ve uydularımızı göndermektir. ISP ROKET takımının önceliği vatana, millete ve dünyaya hizmet etmektir.

“Yerdekiler geçmişimizi, göktekiler geleceğimizi öğretir.”