e
sv

İnstagram Profilime Bakan 10 Kullanıcı Uygulaması Hakkında

25 Okunma — 09 Eylül 2018 20:46
avatar

Sungu Erdem

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 

Merhabalar bu makalemde sizleri bilgilendirmek amaçlı ele aldığım bu konuyu inceleceğiz. Bildiğiniz gibi son zamanlarda popüler olan “En Son Proflime Kimler Baktı” konusu gündeme oturdu. Öncellikle belirtmek istyorum ki hangi platform olursa olsun gerek facebook gerek twitter gerekse instagram olsun böyle bir şey söz konusu değildir. Bu platformlar kendileri bu özelliği yapıp kamuoyuna sunmadığı sürece bu gibi sitelere,videolara,özelliklede uygulamalara inanmayınız, şifreleriniz bu şekilde hackerlar tarafından çalınıyor.

Özellikle uygulamalar dememin sebebi uygulama bir video bir web sitesi kolay yapılmıyor, özel olarak kodlanıp yapılan bir şeydir. Uygulamayı eğer play store’dan indirmiyorsanız bir web sitenizden indiriyorsanız lütfen indirirken verdiğiniz izinlere bakın bu izinlerde mutlaka küçük bir anormallik bulacaksınızdır. Eğer şuan öyle uygulamalar indirdiyseniz  lütfen ayarlardan izinlere bakın izleniyor olabilirsiniz.

Eğer ki böyle bir şey mümkün olsaydı ? Bu siteleri,videoları ve uygulamaları yapanlar bu platformda çalışan insanlar olurdu. Çünkü birisinin bizim profilimize baktığını görmek için bu platformların her şeyi kayıt altına alan  veritabanlarına girmek gerekiyor. Bunuda şuanda bu platformda çalışanlar dışında ve proffesional hackerlar dışında kimse yapamaz. Yani tutupta yan komşunuzun ben hackerım diyipte buraya sızıp size bilgi aktarması söz konusu değildir. Bu tip sitelere,uygulamalara ve videolara inanmayın.

Bu makalemde sizlere bu tip sitelerden ve uygulamalardan uzak durmanız gerektiğini, böyle bir şeyin mümkün olmadığını anlatmaya çalıştım. Bir sonraki makalemde görüşmek üzere.