Araç çubuğuna atla
Psikoloji

İnsanları Sevmiyorum, Onlardan Nefret Ediyorum ? Sendromu

Nedir Bu Mizantropi ?

Bu yazı şu dillerde de mevcuttur: en - İnsanları Sevmiyorum, Onlardan Nefret Ediyorum ? SendromuEnglish (İngilizce) fr - İnsanları Sevmiyorum, Onlardan Nefret Ediyorum ? SendromuFrançais (Fransızca) tr - İnsanları Sevmiyorum, Onlardan Nefret Ediyorum ? SendromuTürkçe

mizantropi2 - İnsanları Sevmiyorum, Onlardan Nefret Ediyorum ? Sendromu

Sözcük anlamı olarak: insan doğasını, yaptıkları eylemleri sevmemek, nefret etmek ve ürkmek anlamına gelir. Bu tip düşünen bireylere mizantropist denir. Genellikle insanları doğaya, hayvanlara, kendi cinslerine verdikleri ciddi zararları görüp onlardan ürkmeye, sevmemeye ve nefret etmeye başlarlar. Bu tip insanlar genellikle yaşadığı yalnızlık ya da pişmanlıktan dolayı intihara meğelli olurlar. Mizantropi, insanların yaygın ve bireyselleştirilmiş bir nefreti olarak yanlış yorumlanır ve çarpıtılır.

Bu sendrom daha çocukluk yaşlarında aşırı psikolojik darbeler alırsa çocukta bu sendrom gözükmesi muhtemeldir. Bu sendrom psikolog ile tedavi edilmediğinde ilerleyen zamanda intihar etme riski yüksektir.

zarar - İnsanları Sevmiyorum, Onlardan Nefret Ediyorum ? Sendromu

Mizantropistler, insanlarla normal ve samimi ilişkiler kurabilir, ancak genellikle çok az ve çok uzak olacaktır. Kimlerle ortak çalışmayı belirlemek konusunda çok seçici olurlar. Bu aynı zamanda isteksizliklerinin en yaygın olduğu yerdir, çünkü bakış açıları diğerlerinde ve bazı durumlarda kendilerinde yaygın insan hataları ve zayıflıklarına karşı baskın bir hor görmeyi gösterir.

Bu isteksizlik nedeniyle, çoğu Mizantropist genellikle inzivaya çekilerek yalnız insanlar olarak kategorize edilir. Genelde bakış açıları nedeniyle toplumda etkili bir rol bulamazlar. Bununla birlikte, kültürlerine uyum sağlama umudu onlara aptallık gibi görünmektedir.

Mizantropist olan Alman filozof Arthur Schopenhauer şöyle der:

İnsan varlığı bir tür hata olmalı. – Arthur Schopenhauer

5 1 vote
Article Rating
Etiketler
Daha Fazla Göster

Sungu Erdem

Web Tasarım // Progralama ile uğraşıyorum. Tarih ve Bilim tutkunuyum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
css.php
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün