e
sv

Bir Topluma Edebiyatı Sevdirmek Nasıl Mümkün Olur ?

ilkgoruntu
avatar

Sungu Erdem

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Son zamanlarda geliştirdiğimiz projelere bir tane daha eklendi. Günümüzde okur oranı ciddi anlamda düştü. Kimse kitap okumaz hala geldi, edebiyata değer iyice düşmüş durumda. Bizde bu sorunu çözmek için yeni bir proje imza attık. Bir topluma nasıl sanatı, edebiyatı ve kitap okumayı sevdirebiliriz diye düşündük böyle bir fikir geldi aklımıza.

Hem para kazandıran hem eğlendiren hemde okumaya teşvik eden bir uygulama yazmaya başladık. Bildiğiniz çoktan seçmeli sorular olacak. Süre 15 saniye olacak ve sorular Edebiyatımız da ün yapmış eserlerin içinden alınan küçük cümleler olacak, bu cümleler kime aittir ? ya da hangi esere aittir tarzında sorularımız olacak. Özellikle eski edebiyat tarzına önem vermeyi düşünüyoruz: Tanzimat,Servet-i Fünun Eserleri gibi gibi. Her türden(mektup,roman,şiir.vs) olacaktır. Belirli sayıda soru bilenler para kazanacak şuanda tam miktarları ayarlamadık çünkü bunun için bize bir maddi destek sağlayacak yer gerekiyor biz ekibimizle böyle bir şeye girersek yetmeyeceğini düşünmekteyim. Maddi destek sorunu hallettikten sonra bu uygulamayı yayınlamayı düşünüyoruz.

Amacımız kitap okuma oranını arttırarak toplumumuza sanat kelimesinin önemi tekrar kazandırmak ve edebiyat ruhunu canlandırmak.

İncelemeniz için ilk tasarımdan görüntüyü yukarıda bıraktım.