e
sv

Antivirüs İndirmeyin Linux Kullanın !

23 Okunma — 28 Ocak 2018 22:00
avatar

Sungu Erdem

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Merhabalar, Yepyeni bir makale ile karşınızdayım. Bu makalemde antivirüslerin boşa bilgisayarı kaplamasını yüksek versiyonlarına verilen boşa giden parayı onun yerine linux işletim sistemi kullanılması gerektiğini anlatacağım.

Antivirüslerin işlevi sadece bilinen virüsleri tanıyıp silebilir, bu yüzden hackerların yazdığı yeni virüsleri göremez ve algılayamazlardır. Bundan dolayı sizi hackleseler bile sizin ruhunuz duymaz.  Siz ne kadar çok antivirüs indirseniz de veya üst sürümlerini satın alsanız da aynı işlevlere sahip olursunuz. Yani bilgisayarınızı %100 koruma sağlayamazsınız. Bundan dolayı ben herkese Linux işletim sistemi öneriyorum. Eğer ki fazla oyun oynamıyor iseniz sizin ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayacak özelliklere sahiptir. Güvenlik bakımından Linux, şuanda Windows’u sollamış durumdadır. Ayrıca Linux için ekstradan bir antivirüs kuralım derdi yoktur. Çünkü Linux kendisi koruma tabanlı geliştirilmiştir. Linux’un daha güvenilir olma sebeplerinden biriside az tercih edilmesidir. Windows çok tercih edildiği için hackerlar genellikle Windows işletim sistemini hackleme yolunu geliştirmeye çalışırlar. Ama Linux’ta hacklenebilir. Şuan için çok zor olsa da bir hacker gerçekten sizle uğraşmak istiyorsa siz isterseniz Mac veya başka bir işletim sistemi kurun genede hacklebilirsiniz. Ama normal ben para ödemek istemiyorum bilgisayarımı hızlandırmak ve güvenli olmasını sağlamak istiyorum, diyorsanız size Linux’u öneririm. Linux işletim sistemi güvenliğin yanı sıra size hızda sağlıyor. Ayrıca Windows’ta bir bilgisayara format attınız da giden driverlar Linux’ta gitmiyor. Linux driverlarınızın hepsini otomatik algılama kapasitesine sahiptir. Onun dışında Windows’ta kullandığınız tüm programlar Linux’tada çalışır fakat Windows’ta oynadığınız tüm oyunlar Linux’ta çalışmaz. Buda Linux’un tek kötü yanıdır. Oyun seviyorsanız pek tavsiye etmiyorum.  Açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir şekilde sunulan Linux, web tasarım ve programlama öğrenmek isteyenlere de tavsiye ediyorum.

Evet bu makalemde size Antivirüslere verilen paranın boş olduğundan ve Linux’un işlevlerinden bahsettim. Bir sonraki makalede görüşmek üzere.