e
sv

Algı Yönetimiyle Dünya Çapında Lider Olmak!

avatar

Sungu Erdem

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

21.Yüzyılın belki de büyük bir firma olabilmek için algı yönetimini iyi ayarlamak lazım. Eskiden arz ve talebi dengelemek gibi şeyler vardı. Artık günümüzde en iyi reklamı ya da programı yapan değil, algı yönetimini yapanlar lider oluyor. Günümüzde ki lider firmaların çoğu algı yönetimiyle bulundukları konumdalar.

Lider firmalar için;

Lider Firma = Simülasyon dünya teorisi + Az Çaba  + Yüksek Felsefe + Yüksek Psikoloji

Bu benim 21.yüzyılda lider firma olabilmek için denklemim.  Lider firmaların sahipleri bir simülasyon dünyasında kendilerini inandırırlar ve ürünü insanlara satmak için insanları bir bilgisayar olarak görürler ve normal bilgisayarı hacklemek için ne gerekliyse aynı şey insanmış gibi görürler. İnsan psikolojisi onlar için fethedilmesi gereken bir kale gibidir. O kaleyi fethederlerse o ürünü insana aldırabilir hatta insanlara ücretsiz reklamını yaptırabilir.

Ürünün sunduğu ve gösterdiği özellikler tıpkı internette dolaşan sahte haberler gibi asılsız olabilir fakat o kaleyi fetheden firma insanları tıpkı bir bilgisayar gibi kontrol edebilir. Ta ki başka bir insan onu bu hipnoz dan kurtarana kadar.

Yazdıklarım bir uydurma diyeceksiniz belki size ABD’nin en büyük firmalarından birini örnek vermek istiyorum;

Yukarıda yazdığım denkleme en iyi uyan bir firmadır. İnsanlara algı yapmaya onları bir bilgisayar olarak görmeye bayılır. Firma hacklenemez olduğunu savunmakta hatta bunun için FBI ile anlaşıp bir sürü sahte haber üretti. Ama işe bakın ki tıpkı diğer sistemler gibi herkesin hackleyebilir olduğu, gün geçtikçe daha çok ortaya çıkmaya başladı. Firma sırf Hipnozundaki insanlar noluyor ya demesin diye hackleyenlere para vermekte. Ki bu sayede toplum o kişileri büyük iş yapmış gibi görüyor ve algı yaratıyor. Hatta diğer teknoloji firmalarına göre bu markanın daha pahalı olmasının sebebi de algıdır. Ayrıca Dünya’nın en güçlü istihbarat ağlarından birine sahip olan FBI sizce nasıl olurda ABD istihbaratı ABD ürününü hackleyemez?  FBI ve bu firma aynı ülkeye ait değil mi ? Yanlış anlaşılmasın ben, firmanın başarısız olduğunu söylemiyorum, sadece başarısının kendimce kurduğum bir denklemle açıklıyorum sizlere.

Bu tip firmaları araştırdıktan sonra hiçbir şeye körü körüne inanmamak konusunda kendimi hem fikir kıldım. Düşündüğüm her şeye bir tane anti tez ürettim ki fikirlerimle fikirlerimi kırabileyim. Dünya özellikle 21.yüzyılda daha tehlikeli bir yer olmaya başladı. Siz, siz olun bu tür algı yönetimiyle beyninizi ele geçirebilecek firmalara karşı gözünüz açık olsun.

[author title=”Karl Marx” image=”https://gumbuz.com/wp-content/uploads/Karl_Marx.jpg”]Her Şeyi Sorgulayın.[/author]